content_top.png, 5,4kB

AHA peelingakné, mastná pleť, rozšířené póry, stárnoucí pleť, pigmentace
AHA peeling je metoda omlazování kůže spočívající v aplikaci roztoku s chemicky aktivními látkami – kyselinou glykolové získané z cukrové třtiny. Tato metoda doznala v posledních letech velké renesance. Byla využívána již královnou Kleopatrou ve starém Egyptě.

Jedná se o kontrolovaný proces odstraňování odumřelých kožních buněk, jehož výsledkem je lepší vzhled pokožky bez původních estetických defektů. Chemickým peelingem můžeme dosáhnout odstranění stárnoucích projevů pokožky, zmenšení projevů akné, barevného sjednocení a projasnění pleti, zjemnění vrásek a drobných jizviček po akné, zmenšení pórů, snížení tvorby mazu a zvýšení hydratace a pružnosti pleti.


Nejčastěji ošetřujeme oblast obličeje, krku, dekoltu a léčebná kúra zahrnuje obvykle 4 - 6 procedur v rozmezí jednoho až dvou týdnů. Po ošetření je pokožka 1 - 2 dny růžová až červená a následuje mírné žádoucí olupování, které lze skrýt make-upem. Před samotným peelingem se používá přípravný krém, který zaručí vyšší účinnost následujících peelingů.

Ve většině případů je nutné dočasně upravit i domácí péči o pleť z hlediska používaných kosmetických přípravků.

Pro docílení co nejlepšího výsledku při této obnově pleti je důležité, aby klientka dodržovala potřebný režim před a po ošetření podle doporučení odborné kosmetičky.


PRO KOHO JE OŠETŘENÍ VHODNÉ:

  • unavená nebo sluncem poškozená pokožka
  • počínající vrásky
  • korekce jizviček
  • akné a nadměrná mastnota pleti (rozšířené póry)
  • pigmentové skvrny